O společnosti

Protektorujeme od roku 1991

První studená protektorovna v Čechách

WETEST pneu, spol. s r. o., byla založena v roce 1991. Ten byl pro automobilový průmysl zlomovým rokem nejen proto, že z výrobního pásu sjel poslední trabant, ale také proto, že u nás vznikla první studená protekotorovna – právě v provozovně WETEST pneu na Mělníku. Stalo se tak díky nové technologii protektorování nákladních pneumatik předvulkanizovaným pásem, kterou jsme začali používat.

Vysoká kvalita služeb, které WETEST pneu nabízí, je dána jednak kvalitou používaných běhounů renomovaného výrobce Gummiwerk Kraiburg a jednak vlastními zkušenostmi a postupy v protektoraci pneumatik, které jsme za dobu existence společnosti vyvinuli.

Důkazem toho je mimo jiné oprávnění užívat označení „Czech Made“, vydané 18. 6. 1996 a obhájené v červnu 1998 s přidělení tzv. „zlatého Czech Made“, a také udělení tzv. diamantové ceny „Czech Made“ v roce 2000, obhájené v roce 2002, a dalších.

Současnost

V současné době společnost WETEST pneu, spol. s r. o., dodává protektory řadě zákazníků, především z řad dopravních společností a městských dopravních podniků v rámci celé České republiky. Společně s dceřinými společnostmi tvoří společnou síť tří protektoroven.

Firma WETEST pneu protektoruje pneumatiky o rozměrech začínajících na 6,50–10 až po 16–25 palců, a to jak na kostry zákazníků, tak na kostry určené k prodeji.

Na trhu vystupuje společnost pod ochranou známkou. Kvalita veškerých produktů je v normě způsobilé pro využití v rámci EU. Firma má vybudovaný, dokumentovaný a zavedený systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2001.

Certifikáty jsme obdrželi 8. 10. 2002 s právem používat mezinárodní certifikaci IQ – NET. Certifikát jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2001 nám umožnil získat osvědčení o udělení homologace pro obnovu pneumatik E8.

Od roku 2018 jsme díky akvizici společnosti MEGUM rozšířili nabídku služeb WETEST pneu o výrobu z technické pryže.

WETEST pneu, spol. s r. o., je členem Sdružení výrobců protektorů ČR a Hospodářské komory ČR.

Firma WETEST pneu má stálý kolektiv pracovníků, kteří se pravidelně vzdělávají v technologiích výroby.